Folia pcv w spawalnictwie


Spawanie to proces, którego zadaniem jest szybkie i trwałe połączenie dwóch kawałków metalu. Dokonuje się go w wyniku obróbki cieplnej. I jak nietrudno się domyśleć, wymaga to rozgrzania metali, a wręcz ich nadtopienia. To z kolei prowadzi często do rozpryskiwania się iskier, czy rozgrzanych metalowych odpadków. Poza tym podczas rozgrzewania wytwarzane jest szkodliwe dla zdrowia promieniowanie. I dlatego też tak ważne staje się, aby stanowisko spawacza było odpowiednio osłonięte.
A jak je osłonić, aby skutecznie chronić ludzi dookoła? W tym celu stosuje się ekrany spawalnicze. Są to metalowe stelaże, na których wiszą kurtyny z pcv. To ten właśnie materiał sprawia, że ekrany są tak skuteczne. PCV wykorzystywane do produkcji kurtyn wyposażona jest w specjalne filtry. Ich zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem UV,a także przed promieniowaniem podczerwonym. Ponadto kurtyny z pcv nie ulegają degradacji. Nawet, gdy padają na nie iskry, czy odłamki, kurtyna nie zapala się. Wręcz przeciwnie, gasi to, co na nią spadło.
Bez względu na to, czy ktoś wybierze kurtyny paskowe, czy też kurtyny wykonane z jednolitego kawałka – może być pewien, że swoje funkcje ochronne spełnią one naprawdę doskonale.

Zobacz polecane: Kurtyna paskowa.