Usługi detektywistyczne


Kiedy myślimy o zawodzie takim jak prywatny detektyw, to nasze pierwsze skojarzenia mają z reguły bardzo mało wspólnego z prawdziwą rzeczywistością.

Kiedy bowiem zastanawiamy się jak wygląda taki prawdziwy detektyw i czym się taki detektyw zajmuje, to najczęściej mamy przed oczyma obrazy i postacie, które w naszych głowach utrwaliły liczne filmy, seriale i książki na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Masowa popkultura utrwaliła w naszych skojarzeniach obraz prywatnego detektywa jako starszego pana ubranego w garnitur, który pali fajkę i zapisuje najważniejsze poszlaki w swoim eleganckim, małym notesiku. Kiedy myślimy o detektywach, to myślimy przede wszystkim o takich postaciach jak Sherlock Holmes czy też Hercules Poirot. Trzeba jednak wiedzieć, że praca prywatnego detektywa znana z książek i filmów nijak ma się do prawdziwej pracy detektywistycznej obecnej w dzisiejszych czasach.

Jakimi sprawami zajmuje się więc na do dzień typowe biuro detektywistyczne i jakie usługi detektywistyczne oferuje swoim klientom? Przede wszystkim są to sprawy związane ze zdradami małżeńskimi, a także sprawy dotyczące różnego rodzaju kradzieży, na przykład biżuterii, dokumentów czy rzeczy większych gabarytów – na przykład samochodu.