Współczesna endodoncja – cud postępu nowoczesnej medycyny


Dentysta to osoba, która przez większość doceniana jest dopiero po wystąpieniu poważnych problemów i dyskomfortu związanego z bólem, a na co dzień boimy się go, unikając, jak się da. Nadal bowiem w społeczeństwie szerzy się strach przed wizytami u stomatologa.

Kiedy pojawia się bardzo silny ból, stomatolog jest już konieczny, jednak to właśnie wtedy wiele osób wpada w największą panikę, gdyż wtedy dociera do nich myśl o nieuchronności leczenia, a silny ból często wymaga przeprowadzenia leczenia kanałowego, którego obawia się wiele Polaków. Jest ono niezwykle drogie i kosztuje nieraz więcej niż miesięczna pensja większości społeczeństwa, jednak nie to jest najgorsze. Do najgorszych należy ból, dyskomfort oraz ewentualne powikłania, których tak boją się pacjenci.

Dziś jednak endodoncja mikroskopowa Poznań to dziedzina niezwykle dynamicznie rozwijająca się, w której zaszedł niebywały postęp, a dzisiejsze leczenie kanałowe jest o wiele mniej bolesne i bezpieczne, niż miało to miejsce jeszcze 10 lat temu. W rzeczywistości w wielu przypadkach bywa ono całkowicie bezbolesne, a przeprowadzone przez dobrego dentystę, niesie ze sobą znikome ryzyko powikłań.

Nie ma więc co się obawiać leczenia kanałowego, a najlepiej jest w ogóle nie dopuścić do konieczności przeprowadzenia go. Lepiej bowiem zapobiegać, niż leczyć.